poniedziałek, 20 czerwca 2016

Jaglankowe love

Muszę przyznać, że ostatnio trochę zaniedbałam bloga ze względu na sesję i ogólny brak motywacji. A potem laptop wylądował w naprawie i, choć była wena, to możliwości napisania konkretnego postu brak. Czas tak szybko leci i, nim zdążyłam się zorientować, już połowa czerwca za mną. Na przesilenie letnie (nie wiem, czy coś takiego istnieje, przyjmijmy, ze tak) najlepsze jest smaczne i pożywne śniadanko, a jak!

Co jest najlepsze na rozpoczęcie poranka?
Królowa Wszystkich Kasz* - Jaglanka :-)


Wege budyń czekoladowy z jabłkiem

Składniki:
1 porcja
3 łyżki kaszy jaglanej
dojrzały banan
łyżeczka lub dwie naturalnego kakao
jabłko
orzeszki ziemne

Kaszę jaglaną wypłukać wrzątkiem i zalać ok 1/3 szkl. wody. Doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu ok. 10-12 minut (w trakcie sprawdzić, czy kasza już wchłonęła wodę i w razie potrzeby dolać). Ugotowaną kaszę zblendować z bananem i kakao. Dosłodzić do smaku wedle własnych upodobań.
W osobnym garnuszku uprażyć pokrojone w kostkę jabłko z niewielką ilością wody (można dodać pól łyżeczki oleju kokosowego lub masła). W blenderze rozdrobnić orzeszki ziemne, lub użyć kupnego masła orzechowego.

Smacznego :-)

*Dlaczego mam taką zajawkę na kaszę jaglaną? Powodów jest wiele: kasza jaglana ogrzewa i odkwasza organizm (co jest bardzo ważne przy zachodnim stylu odżywiania, w którym większość produktów ma działanie zakwaszające), a zawarta w niej krzemionka ma zbawienny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Oprócz tego jaglanka nie zwiera glutenu, jest lekkostrawna i usuwa nadmiar śluzu z organizmu. Dodatkowym atutem kaszy jaglanej jest jej neutralny smak - pasuje ona zarówno do dań wytrawnych jak i słodkich. W wymyślaniu dań z jaglanką w roli głównej ogranicza nas tylko wyobraźnia - kotlety, budynie, placki, ciasta, kremy - możliwości są tysiące.

I jak, czy jutro na Waszym stole zagości jaglanka? ;-)

4 komentarze:

  1. Od ostatniego tygodnia każdy dzień zaczynam od szklanki wody z cytryną i po 40 minutach Twojego przepisu *.* Pyszności! Czekam na więcej! : D
    You added a little zest to my life <3

    btw Jeśli będziesz potrzebować w Łodzi prawdziwego mleka to...
    http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/366198,lodz-przeprowadzka-mlekomatu,id,t.html
    ...zapraszam na plac Barlickiego : D

    OdpowiedzUsuń
  2. Od ostatniego tygodnia każdy dzień zaczynam od szklanki wody z cytryną i po 40 minutach Twojego przepisu *.* Pyszności! Czekam na więcej! : D
    You added a little zest to my life <3

    btw Jeśli będziesz potrzebować w Łodzi prawdziwego mleka to...
    http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/366198,lodz-przeprowadzka-mlekomatu,id,t.html
    ...zapraszam na plac Barlickiego : D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kurczę, muszę jutro pokombinować ze śniadankiem, skoro ktoś już testuje moje przepisy :D poprzeczka się podwyższa :D

      haha ten mlekomat to całkiem nice idea :D

      Usuń
  3. Pewnie, że się podwyższa! Dzisiaj śniadania i desery jutro przystawki i dania główne! Sama myśl gets my mouth water! : D

    OdpowiedzUsuń