sobota, 30 kwietnia 2016

Kryzys

Dobra, przyznaję - mam detoksowy kryzys. Jestem w trakcie 3 dnia i właśnie dziś dopadły mnie poważne chwile zwątpienia. Miałam ochotę zgrzeszyć z czymś pysznym i bardzo niedozwolonym. To samo było wczoraj - stojąc w kolejce w pobliskim spożywczaku czułam na sobie świdrujące spojrzenie puszystego sernika z rosą. Boże, co się dzieje - czy teraz wszystko, co niezdrowe, będzie mnie prześladowało? ;-) 

https://www.mychocolate.co.uk/wp-content/uploads/2011/02/cookie-monster-cupcake.jpg 

Oczywiście takie objawy są normalne. Organizm oczyszcza się z toksyn i nie jest lekko. Osłabienie, ochota na wszystko, co zakazane, wyziębienie organizmu - trzeba się na to przygotować i uzbroić w cierpliwość. Najważniejsze to pamiętać, po co się to wszystko robi - w moim przypadku jest to poprawa samopoczucia. A poza tym to tylko kilkanaście dni, które poświęcamy w pełni dla swojego zdrowia. Myślę, że poleciłabym przeprowadzenie detoksu każdemu. Wiem jednak, że wytrwanie w nim jest niebywale ciężkie, więc można spróbować lżejszej opcji, polegającej na wykluczeniu ze swojego jadłospisu mięsa, nabiału, kawy, herbaty, słodyczy i fast foodów na tydzień lub dwa. To, co wkładamy do ust ma naprawdę ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, więc warto zrobić wiosenne porządki w swoim organizmie.

http://modernhealthmonk.com/wp-content/uploads/2013/10/Health-image.jpg

W dzisiejszym świecie jedzenie jest w większości sztuczne, napakowane chemią, polepszaczami smaku i toną konserwantów. Odstawienie szkodliwych produktów może być zbawienne dla naszego organizmu. Jedyne, czego potrzebujemy to silna wola i pewność, że zdrowie nam na to pozwala. Zarezerwuj w swoim kalendarzu czas, zaopatrz się w świeże warzywa i owoce i obserwuj, jak Twój organizm zareaguje na taką zmianę. Jestem pewna, że po wszystkim podziękuje Ci lepiej, niż jesteś w stanie to sobie wyobrazić ;-)

2 komentarze:

  1. Orzeszku, wierze, że dasz radę! Inspirujesz innych, dlatego wiem, że znajdziesz sposób na pokonanie trudności! Pamiętaj: "Nothing is impossible, the word itself says 'I'm possible'" ;)

    PS Czekam na kolejne przepisy! : D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hahaha muszę znaleźć w sobie wewnętrzną siłę :D
      A przepisy będą jak skończy się detoks, bo teraz w sumie szału nie ma :D

      Usuń